Приемане на електронни фактури

от e-Docs.bg Support на 02.09.2010 12:09
Електронните Фактури представляват електронни документи по смисъла на ЗЕДЕП. Приемат се чрез извършване на електронно изявление.
RE: Приемане на електронни фактури
от Марияна Филчева на 08.09.2010 14:50
e-PayDocs Support
Електронните Фактури представляват електронни документи по смисъла на ЗЕДЕП. Приемат се чрез извършване на електронно изявление.


Бихте ли пояснили!
Аз започнах да изпращам електронни фактури на клиентите. Това, че електронните фактури са подписани с електронен подпис действително успокоява хората.
Вече успявам да им обясня, че е важно да ми потвърждават приемането на фактура чрез системата. Това, че не са задължени да се регистрират определено ме улеснява в усилието да убедя клиентите, че преминаването към електронно фактуриране е всъщност голямо улеснение - първо опитват и после повечето се регистрират.
Все още обаче за останалите се налага повторно или няколкократно да изпращам електронните фактури (полезно е наличието на такава възможност в e-paydocs.com), понеже клиентите, които не са регистрирани нямат достъп до тях и ако ги съхранят на произволно място, после не ги намират и си ги искат пак).
Как да обясня процеса по приемане и потвърждаване на електронна фактура по-ясно на клиентите си, тъй като и аз, макар и да съм доста доволна, все още не мога да кажа, че напълно ми е ясно всичко?
RE: Приемане на електронни фактури
от e-Docs.bg Support на 10.09.2010 16:32
Марияна Филчева
Бихте ли пояснили!
Аз започнах да изпращам електронни фактури на клиентите. ...
Как да обясня процеса по приемане и потвърждаване на електронна фактура по-ясно на клиентите си, тъй като и аз, макар и да съм доста доволна, все още не мога да кажа, че напълно ми е ясно всичко?


Електронните фактури и изобщо целият процес по електронно фактуриране са сравнително нови и поради това доста неясни. И това е така не само в България, но и в Европа.
Най-често срещаните неясноти са по отношение на самия процес на електронно фактуриране - създаване, изпращане, получаване - приемане или отказване, съхраняване, автоматизирано импортиране / експортиране от / към други информационни системи, автоматизирано иницииране на плащания, автоматизирано обработване на получени плащания.
Трябва да стане ясно на потребителите на www.e-PayDocs.com, че всички тези процеси - всичко изброено по-горе може да се извърши напълно коректно и законно без нито един лист хартия и без напускане на работното място.
Уникалното на www.e-PayDocs.com е (освен неустоимата оферта), че не налага нищо насила на своите потребители и дава възможност за поетапно и постепенно електронизиране на целия процес, така че то да се случва заедно с придобиването на сигурност и убеждаването на потребителите в процеса на работа.
Конкретно по процеса и по юридическата обосновка можете да прочетете в "Помощ" към системата. В блога също има интересни мнения и материали.
За да коментирате публикацията, трябва да сте влезли в профила си. Можете да се регистрирате от тук.