Проблем с УЕП

от Генади Петров на 20.10.2010 19:42
Здравейте,
имам проблем с подписването на документите. След въвеждане на ПИН и кликване върху "ПОТВЪРДИ" би трябвало да излезе списък със сертификати, от който да избера един, с който да подпиша фактурата. Вместо това излиза съобщение "Could not create a key provider" или нещо такова. С две думи не разпознава доставчика на доверителни услуги или както там се казва и не може да покаже сертификатите. УЕП е от ИНФОНОТАРИ, дали пък вашия софтуер не работи с такива удостоверения?
Само да вметна, че досега не съм имал проблеми в други сайтове, а ми се налага да подписвам документи
доста често - в НАП, Агенцията по вписванията и т.н.
Иначе всичко друго работи нормално, всичко е много добре направено, ако се реши проблема с подписването ще ви похваля повече.
RE: Проблем с УЕП
от e-Docs.bg Support на 21.10.2010 11:33
Генади Петров
Здравейте,
имам проблем с подписването на документите. След въвеждане на ПИН и кликване върху "ПОТВЪРДИ" би трябвало да излезе списък със сертификати, от който да избера един, с който да подпиша фактурата. Вместо това излиза съобщение "Could not create a key provider" или нещо такова. С две думи не разпознава доставчика на доверителни услуги или както там се казва и не може да покаже сертификатите. УЕП е от ИНФОНОТАРИ, дали пък вашия софтуер не работи с такива удостоверения?
Само да вметна, че досега не съм имал проблеми в други сайтове, а ми се налага да подписвам документи
доста често - в НАП, Агенцията по вписванията и т.н.
Иначе всичко друго работи нормално, всичко е много добре направено, ако се реши проблема с подписването ще ви похваля повече.


Здравейте,
Благодарим за информацията!
Аплетът работи гарантирано (тествано) с подписи на ИНФОНОТАРИ, БАНКСЕРВИЗ и ИНФОРМАЦИОННО ОБСЛУЖВАНЕ, но не би трябвало да има проблеми и с подписи на другите доставчици.
Възможни причини за възникване на проблем са:

    Драйверът за картата на подписа ( Charismatics, Simens HiPath ... ) е инсталиран на нестандартно място;
    Версията на JAVA е стара;
    Работите с 64 битов IE / 64 битов Windows (но в този случай не бихте могли да подписвате и в Агенцията по вписванията.

В момента продължаваме да проучването (затова и забавихме отговора) и ще Ви съобщим веднага след като намерим решение.
RE: Проблем с УЕП
от Генади Петров на 21.10.2010 19:04
Здравейте,
най-вероятна е първата възможна причина. Другите - не (Java 6, 32-bit Windows). Възможно е Java аплетът да не открива драйвъра, защото Windows е на D:, а не на C:, както е обичайно. Драйвърът е от Charismathics и се намира в Dwindows/system32/cmp11.dll. Ако вие сте писали аплета можете да проверите дали търси на правилното място.
Лека вечер
P.S. Сега видях, че вие вече сте го променили! Чудесно, сега пита за драйвъра и след указване на местоположението му вече няма проблеми - подписва документа и изпраща имейл. Всичко е наред. Благодаря!
RE: Проблем с УЕП
от e-Docs.bg Support на 21.10.2010 22:53
Вече може, в случай че аплетът не намери драйвер, да се укаже ръчно път към драйвера. Повече за промяната тук ...
За да коментирате публикацията, трябва да сте влезли в профила си. Можете да се регистрирате от тук.